Ekspozoi armën, arrestohet një person në Klinë - Bota Sot
Ekspozoi armën, arrestohet një person në Klinë

Kronikë e zezë

Ekspozoi armën, arrestohet një person në Klinë

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 09:45

Një person është arrestuar në Klinë për posedim të paautorizuar të armëve.

Sipas njoftimit për media Policia e Kosovës, me datën 02 korrik 2020, ёshtё informuar nga viktimat e rastit, viktimat se bashku me dëshmitarёt kishin shkuar pёr tё biseduar me tё dyshuarin pёr njё problem tё mëhershëm, aty personi i dyshuar kishte ekspozuar armen viktimave ne fshatin Zllakuqan-Klinё.

“Njësitet Policore menjёhere iu kanё vendit tё ngjarjes, personi i dyshuar ёshtё arrestuar dhe nё koordinim tё plotё me Prokurorin e shtetit ёshtё bёrё bastisja e lokalit dhe shtëpisë se personit tё dyshuar:

•R. K. lindur me 1974 m/k/sh,

Gjatë bastisjes janë gjetur dhe janë konfiskuar:

•një (1) pushkë automatike Sharc,
•një (1) pistoletë Zoraki M 906 Kal. 9mm,-
•njё (1) karikator i sё njejtёs arme.
•një (1) pistoletë Zavodi CZ Kal. 9mm,-
•njё (1) karikator i sё njejtёs arme dhe
•tetё (8) fishekё 9mm
•njё (1) fishekё 7.65mm

I dyshuari pas intervistimit nga hetuesit, me urdhër të prokurorit të shtetit i është caktuar masa e ndalimit policor dhe është dërguar në mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftim. 

Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat