Arrestohet një person në Vushtrri për kultivim të bimës së hashashit, shkurres së kokainës dhe bimëve të kanabisit - Bota Sot
Arrestohet një person në Vushtrri për kultivim të bimës së hashashit, shkurres së kokainës dhe bimëve të kanabisit

Kronikë e zezë

Arrestohet një person në Vushtrri për kultivim të bimës së hashashit, shkurres së kokainës dhe bimëve të kanabisit

Më: 16 korrik 2020 Në ora: 10:03
Ilustrim

Me urdhër të gjykatës është bërë bastisje në shtëpinë dhe pronën e një personi të dyshuar në Vushtrri, me ç’rast në oborr i janë gjetur tri bimë të ndryshme të dyshuara të llojit ‘Kanabis Sativa’ me gjatësi 0.50 cm deri në 0.70 cm.

Dëshmitë janë fotografuar dhe sekuestruar, thuhet në njoftimin e policisë.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit kujdestar është liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat