Ndalohet kinezi që tentoi të hyjë ilegalisht në Kosovë

Kronikë e zezë

Ndalohet kinezi që tentoi të hyjë ilegalisht në Kosovë

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 10:46
Ilustrim

Një shtetas i Kinës, është shoqëruar në stacionin policor nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka hyr ilegalisht në Republikën e Kosovës.

Rasti ka ndodhur në pikë kalimin kufitar në Merdare.

Me vendim të prokurorit, nga i dyshuari është konfiskuar pasaporta dhe më pas është liruar në procedurë të rregullt. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat