Arrestohen katër persona në Fushë Kosovë, dyshohen për trafikim njerëzish e shërbime seksuale me viktimat

Kronikë e zezë

Arrestohen katër persona në Fushë Kosovë, dyshohen për trafikim njerëzish e shërbime seksuale me viktimat

Më: 24 nëntor 2020 Në ora: 10:24
Foto ilustrim

Katër persona janë arrestuar nën dyshimin se kanë trafikuar njerëz dhe kanë kryer shërbime seksuale me viktimat.

Të dyshuarit janë arrestuar në Fushë Kosovë pas një pune hetimore nga Policia e Kosovës.

“Fushë Kosovë 19.10.2020 – 21:00. Pas një pune hetimore janë identifikuar dhe arrestuar katër të dyshuar  meshkuj kosovarë.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit të dyshuarit pas intervistimit dërgohen në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat