​595 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid

Kronikë e zezë

​595 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid

Më: 20 prill 2021 Në ora: 09:54
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 595 tiketa në bazë të ligjit Covid – 19.

Policia gjithashtu ka shqiptuar 1099 tiketa trafiku.

Ndërkohë, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve kanë ndodhur 1 aksident me fatalitet.

19 aksidente trafiku me të lënduar dhe 35 aksidente me dëme materiale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat