​Shqiptohen 792 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Kronikë e zezë

​Shqiptohen 792 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Më: 11 maj 2021 Në ora: 09:39
Foto ilustrim

Qytetarët po vazhdojnë që të mos i respektojnë masat antiCOVID-19, për çka edhe po gjobiten nga policia.

Vetëm 24 orët e fundit policia ka shqiptuar 792 gjoba për qytetarët e që nuk respektuan masat antiCOVID-19 të vendosura nga institucionet shëndetësore e shtetërore.

Kurse në raportin e fundit Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar për 2 rate të vdekjes dhe 47 raste të reja pozitive me COVID-19.

Masant anticovi po vazhdojn ende.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat