Arrestohet gruaja që e ftoi burrin në banesë

Kronikë e zezë

Arrestohet gruaja që e ftoi burrin në banesë

Më: 15 janar 2022 Në ora: 09:38
Policia e Kosovës

Një grua nga Ferizaj është arrestuar pasi e njëjta dyshohet se kishte bërë një raportim të rremë në polici.

Ajo kishte thënë se burri i saj, i cili kishte urdhër mbrojtës në gjykatë, kishte shkuar në banesën e saj. Mirëpo sipas policisë, gruaja ka dalë që e kishte ftuar vetë burrin, andaj e njëjta është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar e dyshuara femër kosovare pasi që e njëjta kishte njoftuar policinë se burri i saj edhe pse kishte urdhër mbrojtës nga gjykata kishte shkuar në banesën e saj.

Gjatë hetimit të rastit është kuptuar se e dyshuara vetë e kishte ftuar bashkëshortin e saj që të vinte në banesë. Me urdhër të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat