Lëndohet rëndë këmbësori në Fushë Kosovë, prokurori merr vendim për shoferen e veturës

Kronikë e zezë

Lëndohet rëndë këmbësori në Fushë Kosovë, prokurori merr vendim për shoferen e veturës

Më: 10 prill 2022 Në ora: 09:20
Foto ilustrim

Një veturë e cila drejtohej nga një grua ka shkelur një këmbësor dje në Fushë Kosovë, i cili sipas policisë ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Viktima është dërguar për trajtim mjekësor, ndërsa shoferja me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIME /Fushë Kosovë 09.04.2022 – 21:27. Lëndime të rënda trupore ka pësuar viktima mashkull (këmbësor) pasi i njëjti është goditur nga një veturë në lëvizje të cilën e drejtonte e dyshuara femër. Viktima është dërguar në tretman mjekësorë. E dyshuara me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat