​Bixhoz të paligjshëm në një shtëpi në Skenderaj, dy të arrestuar

Kronikë e zezë

​Bixhoz të paligjshëm në një shtëpi në Skenderaj, dy të arrestuar

Më: 1 maj 2022 Në ora: 15:42
Foto nga vendi i ngjarjes

Një 32 vjeçar, pronar i një shtëpi, si dhe një 23 vjeçar janë arrestuar në Skenderaj, pasi organizonin bixhoz të paligjshëm.

Sipas Policisë, sot rreth orës 00:40, kanë realizuar një kontroll në një shtëpi dhe objektet përcjellëse të saj në një fshat të Skenderajt. P

“Paraprakisht është siguruar leja për realizmin e kontrollit nga gjyqtari i procedurës paraprake të Gjykatës Themelore në Mitrovicë-Dega në Skenderaj. Gjatë kontrollit, në podrumin e shtëpisë në fjalë janë hasur gjashtë persona të ulur për rreth një tavoline, 294 çipa për lojëra fati, tri palë letra bixhozi dhe një fletore xhepi për mbajtjen e evidencës së lojërave të fatit. Gjithashtu janë kontrolluar edhe shtatë automjetet që gjendeshin në oborrin e shtëpisë ku në njërën prej automjeteve është gjetur një sprej kimik dhe një shufër gome. Të gjitha gjësendet e gjetura janë sekuestruar dhe do të procedohen si prova materiale në procedurën e mëtejme.

Lidhur me rastin, në cilësi të dyshuarit është arrestuar pronari i shtëpisë B.SH., 32 vjeçar dhe pronari i automjetit S.B., 23 vjeçar, te dy shtetas të Republikës së Kosovës. Pas procedurës së intervsitimit, ndaj pronarit të shtëpisë është iniciuar rasti për veprën penale; ”Organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm” ndërsa ndaj pronarit të automjetit është iniciuar rasti: ,,Mbajtje në pronësi, kontroll, posedim te pa-autorizuar të armëve”. Me urdhër të prokurorit të dy të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat