​Parandalohet edhe një rast i kontrabandës me mallra

Kronikë e zezë

​Parandalohet edhe një rast i kontrabandës me mallra

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 08:51
Foto ilustrim

Policia e Kosovës, njësia policore nga Drejtoria Rajonale e Policisë Kufitare Lindje, mbrëmë në ora 21:00, ka arritur të vërejë dhe më pas të ndjekë hyrjen e mallrave përmes rrugëve malore ilegale nga Maqedonia e Veriut në Republikën e Kosovës.

Policia ka ndaluar një mjet transportues të mbyllur, furgon, në të cilin ka gjetur dhe sekuestruar:

Vaj motorik 50 bidona x 20l = 1000 litra

Divan (mobile ) dysh = 10 copë

Divan (mobile) njëshe = 40 copë

Tavolinë (mobile) = 2 copë, si dhe

Pjesë të ndryshme për mobileje.

Njësia e Policisë Kufitare me mbështetje të hetimeve rajonale dhe në bashkëpunim me prokurorin e shtetit janë duke punuar për hetimin e rastit si dhe parandalimin e rasteve të tilla, ndërsa malli i konfiskuar i dorëzohet Doganës së Kosovës për procedura të mëtejme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat