Aksident mes trotinetit elektrik dhe veturës në Prishtinë, dalin pamjet

Kronikë e zezë

Aksident mes trotinetit elektrik dhe veturës në Prishtinë, dalin pamjet

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 21:13
Pamje nga vendi i ngjarjes

Numri i përdoruesve të trotinetëve elektrikë dita ditës vetëm se po rritet.

Në anën tjetër këmbësorët kanë ankesa të shumëta drejt tyre, pasi po e shohin si rrezik shpejtësinë e tyre dhe lejimin e ngasjes në vende ku frekuentohen më shumë nga qytetarët.

Sot gjatë ditës ka ndodhur një aksident trafiku mes veturës dhe një trotineti elektrik ka ndodhur sot në Prishtinë.

“Vrojtuesit e Lagjes” kanë publikuar një video, ku shihet në vendngjarje ambulanca dhe policia.

Postimi i plotë:

“Nje tjeter rast me trotinet electric perfundoj me aksident personin qe ishte duke e drejtuar e futen ne auto ambulance!

Ne lagjjen Dardania shpresoj qe dikush te ndermarr dicka”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat