Vjedhën kabllo në PTK, arrestohen të dyshuarit

Kronikë e zezë

Vjedhën kabllo në PTK, arrestohen të dyshuarit

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 08:52
Foto ilustrim

Janë arrestuar dy të dyshuar pasi kishin vjedhur disa kabllo tokësorë në PTK.

Policia e Kosovës bënë të ditur se të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Rr. Aziz Abrashi, Fushë Kosovë 16.05.2022 – 12:00. Pas një pune hetimore janë identifikuar dhe arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë nën dyshimin se në hapësirat e PTK-së kanë vjedhur kabllo tokësore.

Gjithashtu është shoqëruar në stacionin policor edhe i dyshuari i tretë mashkull kosovar pronar i një deponie hekurash nën dyshimin se ka blerë kabllot në fjalë. Në lidhej me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat