Një 38 vjeçar arrestohet për vjedhje në Vushtrri

Kronikë e zezë

Një 38 vjeçar arrestohet për vjedhje në Vushtrri

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 09:14
Foto ilustrim

Një person u arrestua për vjedhje dje në Vushtrri.

Policia sot informoi se personi i arrestuar është një 38 vjeçar, me inicialet A.K.

Mbi dyshime të arsyeshme dhe provave të siguruara, është arrestuar i dyshuari: A. K .,38 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, pasi i njëjti dyshohet që dje me datën 29 nëntor 2022, në fshatin Dumnicë të Vushtrrisë, në një punishte ka kryer veprën penale vjedhje, ku i dyshuari kishte vjedhur një motor- sharrë.”, bëri të ditur Policia.

Në cilësi të provës materiale te i dyshuari u gjet dhe sekuestrua motor-sharra, e cila pas procedurave të nevojshme hetimore do t’ i kthehet pronarit.

Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit të rastit, i dyshuari u lirua në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat