Parandalohet krimi në Shkodër, qëlloi 3 herë me armë drejt 26 vjeçares - Bota Sot
Parandalohet krimi në Shkodër, qëlloi 3 herë me armë drejt 26 vjeçares

Kronikë e zezë

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Parandalohet krimi në Shkodër, qëlloi 3 herë me armë drejt 26 vjeçares

Më: 21 prill 2017 Në ora: 10:27
Arma

Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar nga policia e Shkodrës.

Motivi i pronësisë ka qenë shkaku i konfliktit mes M. J., 26 vjeçe dhe Alfred Jakaj, 35 vjeç në fshatin Lohë e Sipërme të Malësisë së Madhe.

Jakaj ka qëlluar tre herë me armë zjarri duke kanosur për jetën 26-vjeçaren.

Policia është nisur drejt vendngjarjes sapo ka marrë njoftimin duke bërë të mundur arrestimin e Jakajt dhe sekuestrimin e pushkës gjysëmautomatike.

Ndaj tij rëndojnë akuzat e kanosjes, prishja e qetësisë publike dhe armëmbajtje pa leje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test