Prishtinë: Çifti braktis foshnjën e posalindur, policia i arreston - Bota Sot
Prishtinë: Çifti braktis foshnjën e posalindur, policia i arreston

Kronikë e zezë

E diel, 18 nëntor 2018

Prishtinë: Çifti braktis foshnjën e posalindur, policia i arreston

Më: 18 tetor 2017 Në ora: 14:06
Ilustrim

Në mesditën e së hënës policia në Prishtinë, ka arrestuar një mashkull dhe një femër që të dy shqiptarë.

Dy të arrestuarit dyshohet se kanë bërë ndryshimin e statutit të fëmijës së porsalindur dhe pas lirimit të saj, foshnja është braktisur pikërisht nga nëna.

Në bashkëpunim me punëtorin e Qendrës për Punë Sociale foshnja e braktisur është kthyer në vendin e sigurt dhe është nën përkujdesje mjekësore.

Të dyshuarit pas intervistës janë liruar me urdhër të prokurorit kujdestar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test