“Rruga e Vdekjes”, sërish masivë shkëmborë në Kukës - Shishtavec - Bota Sot
“Rruga e Vdekjes”, sërish masivë shkëmborë në Kukës - Shishtavec

Kronikë e zezë

E martë, 23 tetor 2018

“Rruga e Vdekjes”, sërish masivë shkëmborë në Kukës - Shishtavec

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 09:59
Kukës - Shishtavec

Aksi Kukës – Shishtavec është bllokuar sërish mëngjesin e sotëm, si pasojë e rënies së një masivi shkëmbor.

Kjo është e disata herë në pak ditë që ky aks bllokohet nga rrëshqitja e gurëve dhe dherave, ndërsa banorët shprehen të shqetësuar për jetën.

Ata janë të shprehur se masivi shkëmbor është shumë i madh dhe pa ndihmën e shteti është e pamundur zgjidhja e situatës.

Por nga ana e autoritetit rrugor nuk ka pasur një reagim të mirëfilltë, për vendosjen qoftë edhe të rrjetave mbajtëse.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test