Konfirmohet vdekja e alpinistëve të Maqedonisë në malin Kajmakçalan

Kronikë e zezë

Konfirmohet vdekja e alpinistëve të Maqedonisë në malin Kajmakçalan

Më: 11 shkurt 2018 Në ora: 16:08
Ilustrim

Janë nxjerrë trupat e dy alpinistëve nga Maqedonia nga maja Kajmakçallan janë nxjerrë dhe janë dërguar në spitalin e qytetit Janica në Greqi.

Vdekjen e dy alpinistëve K.V (28) – femër dhe A.M (35) – mashkull, e kanë vërtetuar edhe nga shërbimet zjarrfikëse greke.

Pas locimit të vendit ku kanë rënë dy alpinistët, që nga herët në mëngjes ka zgjatur aksioni i zjarrfikësve grekë për nxjerrjen e trupave të alpinistëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat