Tragjike në Itali, gruan shqiptare e nxjerrin nga shtëpia... ajo vetëvaret në një kasolle - Bota Sot
Tragjike në Itali, gruan shqiptare e nxjerrin nga shtëpia... ajo vetëvaret në një kasolle

Kronikë e zezë

E shtunë, 17 nëntor 2018

Tragjike në Itali, gruan shqiptare e nxjerrin nga shtëpia... ajo vetëvaret në një kasolle

Më: 12 shkurt 2018 Në ora: 18:20
ilustrim

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Sperlonga të Italisë, ku drejtësia e Gjykatës së Apelit në Terracino është kthyer në “bumerang” dhe i ka kushtuar jetën një gruaje shqiptare të moshës 54 vjeçare.

Gjykata vendosi që gruaja shqiptare me nënshtetësi italiane të dëboheshe nga shtëpia ku jetonte, për shkak të problemeve të trashëgimisë. E dëshpëruar dhe në gjëndje të rëndë mendore, gruaja ka varur veten në një kasolle bujqësore fare pranë shtëpisë që ajo do duhej të braktiste.

Trupin e pajetë e ka gjetur i shoqi icili ka lajmëruar menjëherë policinë dhe ambulancën, pavarësisht se gjithçka kishte marrë fund për 54 vjeçaren.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test