Arrestohet për keqtrajtim një person në Prizren

Kronikë e zezë

Arrestohet për keqtrajtim një person në Prizren

Më: 16 shkurt 2018 Në ora: 09:25
Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person për keqtrajtim dhe braktisje të fëmijës në sheshin Shatërvan në Prizren.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/ Rom,  pasi që i njëjti është kapur duke u mbledhur para disa fëmijëve (familjarë të tij) që ishin duke kërkuar lëmoshë”, thuhet në  raportin e Policës.

Ndryshe, i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, është liruar  në procedurë të rregullt./BS

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat