Greqi, shqiptari i jep fund jetës së tij në burg

Kronikë e zezë

Greqi, shqiptari i jep fund jetës së tij në burg

Më: 16 shkurt 2018 Në ora: 16:31
Ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në stacionin e policisë në Kissammos të Greqisë. Një shqiptar i ka dhënë fund jetës në dhomën e paraburgimit. Mësohet se fjala është për një 50-vjeçar shqiptar, emri i të cilit nuk dihet akoma. Mediat greke bëjnë të ditur se shqiptari nuk kishte kryer ndonjë krim të rëndë, por mbahej në burg pasi ishte futur ilegalisht në shtetin fqinj.

Policia greke bën me dije se shqiptari është I gjetur I varur në dhomëne paraburgimit. Sipas policisë, për t’u varur ai kishte përdorur batanijen e burgut, me të cilën ishte lidhur dhe pastaj e kishte nxjerrë jashtë qelisë përmes hekurave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat