Novobërdë, barte dru ilegalisht, arrestohet - Bota Sot
Novobërdë, barte dru ilegalisht, arrestohet

Kronikë e zezë

Novobërdë, barte dru ilegalisht, arrestohet

Më: 8 mars 2018 Në ora: 09:36
Ilustrim

Pasditen e djeshme një i dyshuar është ndaluar në Novobërdë.

I dyshuari po barte dru ilegalisht me traktor dhe i njëjti nuk është ndaluar në shenjën e policit, por ka ikur me traktor, me ç’rast në ikje e sipër e ka goditur edhe veturën zyrtare të policisë.

“Policia e Kosovës nga stacioni policor i Novobërdës kanë arritur ta ndalin të dyshuarin, ai është dërguar në stacionin policor në Novobërdë ku është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës. Është njoftuar prokurori i shtetit dhe me vendim të tij i dyshimti dërgohet në mbajtje për 48 orë. Rasti i referohet gjykatës si “Shkaktim i rrezikut përgjithshëm”, thuhet në komunikatën për media.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test