Dalin detaje të reja për vrasjen në Mushtisht - Bota Sot
Dalin detaje të reja për vrasjen në Mushtisht

Kronikë e zezë

Dalin detaje të reja për vrasjen në Mushtisht

Nga: A.M. Më: 15 prill 2018 Në ora: 12:04
Shtepia Sopaj ne Suhareke

Policia e Kosovës përmes raportit kanë dhënë detaje rreth vrasjes në Mushtisht të Suharekës.

Sipas raportit në këtë vrasje, Policia e Kosovës në vendin e ngjarjes ka konfiskuar pistoleta, një pushkë automatike AK-47, 5 gëzhoja, 23 fishek dhe një këllëf i pistoletës

“I dyshuari mashkull K-shqiptar, dyshohet se duke shtënë me pistoletë në një aheng familjarë ka plagosur vetën dhe nipin e tij moshë e mitur viktimën mashkull K-shqiptar. Viktima nga plagët e marra ka vdekur në spitalin e Prizrenit. Në vendin e ngjarjes është konfiskuar pistoleta, një pushkë automatike AK-47, 5 gëzhoja, 23 fishek dhe një këllëf i pistoletës”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Ndërsa, me urdhër të prokurorit i dyshuari është ndalur në mbajtje në Spitalin e Prizrenit, ndërsa trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test