Padi penale për shitësin e marihuanës - Bota Sot
Padi penale për shitësin e marihuanës

Kronikë e zezë

E hënë, 22 tetor 2018

Padi penale për shitësin e marihuanës

Më: 25 prill 2018 Në ora: 14:15
Ilustrim

Padi penale është ngritur për një shkupjan njëzet vjeçar për shitje të mariuhanës. Pas bastisjes në shtëpinë e tij në Vizbeg, policia ka gjetur 1,9 kilogramë drogë narkotike.

Nga MPB-ja njoftojnë, se deri tek Prokuria Publike Themelore në Shkup, kanë dorëzuar padi penale kundër B.R për shkak të ekzistimit të dyshimit për kryerjen e veprës penale “ prodhim në mënyrë të paligjshme dhe lëshimit për shitje të drogave narkotike”.

Më 23 prill të vitit 2018, punonjësit policor kanë kryer bastisje në shtëpinë dhe objektet e tjera të B.R ku janë gjetur katër paketime të mariuhanës dhe një matëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test