Kapet duhan kontrabandë - Bota Sot
Kapet duhan kontrabandë

Kronikë e zezë

Kapet duhan kontrabandë

Më: 16 maj 2018 Në ora: 15:18
Droga e gjetur

Njësitë e antikontrabandës kanë ndaluar një automjet VË Kombi e drejtuar nga një shtetas i Kosovës.

Gjatë kontrollit në një automjet janë gjetur produkte të duhanit, dhe menjëherë në bashkëpunim me organet hetuese është kontrolluar edhe shtëpia e vozitësit ku janë gjetur sasi tjera të duhanit.

Gjithsej  produkte të duhanit për të cilat mallra i lartcekuri nuk ka pasur mbulesë dokumentacioni dhe dyshojmë se janë të kontrabanduara.

E tërë sasia është konfiskuar dhe rasti ka vazhduar për kundërvajtje doganore si dhe për hetime të mëtejme.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test