Policia jep detaje për gjuajtjen me armë në Prishtinë - Bota Sot
Policia jep detaje për gjuajtjen me armë në Prishtinë

Kronikë e zezë

E martë, 20 nëntor 2018

Policia jep detaje për gjuajtjen me armë në Prishtinë

Më: 22 maj 2018 Në ora: 17:13
Pamje nga vendi i ngjarjes

(E plotësuar) - Policia e Kosovës ka konfirmuar gjuajtje me armë zjarri sot në lagjen “Drenica” në Prishtinë.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci në një prononcim për mediat vendore ka thënë se në vendngjarje është gjetur një gëzhojë e armës.

“Sot rreth orës 16:00 është raportuar për një rast të shtëna me armë. Policia ka dal në vendin e ngjarjes, aty ka gjetur një gëzhojë dhe ka hasur në një veturë të dëmtuar nga një predhë e shkrepur.  Nuk raportohet për të lënduar”, ka thënë Borovci.

Sipas tij, policia ka nisur ndërmarrjen e veprimeve të nevojshme hetimore dhe operative, me qëllim sqarimin dhe ndriçimin e rrethanave të rastit, si dhe po punon për identifikimin e të dyshuarve të mundshëm. 

Gjuajtje me armë në Prishtinë

Një gjuajtje me armë zjarri ka ndodhur sot në rrugën “Drenica” në Prishtinë.

Sipas dëshmitarëve, rasti ka ndodhur rreth orës 15:20.

I dyshuari pasi ka gjuajtur me armë, ka ikur nga vendi i ngjarjes, derisa ekipet policore kanë dal menjëherë në teren.

Indeksonline do t’iu mbaj të informuar për rastin.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test