Arrestohet biznesmeni, mashtroi duke përfituar 2 milionë euro - Bota Sot
Arrestohet biznesmeni, mashtroi duke përfituar 2 milionë euro

Kronikë e zezë

Arrestohet biznesmeni, mashtroi duke përfituar 2 milionë euro

Më: 23 maj 2018 Në ora: 10:51
Policia e Tiranës

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një biznesmen, i cili ishte në kërkim për mashtrim.

Lefter Sulkaj, 50 vjeç, biznesmen, ishte në kërkim pasi kishte mashtruar disa qytetarë dhe katër banka të nivelit të Dytë se do t’i bënte aksionerë në biznesin e tij duke përfituar plot 2 milionë euro. Ndaj tij ishte vendosur arrest me burg.

“Nga specialistët për hetimin e krimit ekonomik dhe financiar u ndalua shtetasi në kërkim : Lefter Sulkaj, 50 vjeç, banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Tiranë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Mashtrimi”, parashikuar nga neni 143 i Kodit Penal”, njofton policia e Tiranës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...