Treni godet një veturë në Ferizaj - Bota Sot
Treni godet një veturë në Ferizaj

Kronikë e zezë

E premte, 19 tetor 2018

Treni godet një veturë në Ferizaj

Më: 26 maj 2018 Në ora: 15:07
Ilustrim

Rreth orës 13:00 në Nikadin të Ferizajt një makinë është goditur nga treni.

Nuk raportohet për të lënduar, vetëm për dëme materiale –  janë këto vendkalime të cilat nuk kanë barriera dhe rastet kur makinat goditen nga treni nuk janë të rralla.

Në drejtorinë e Infrastrukturës ditë më parë kanë bërë të ditur se këto vendkalime do të bëhen më nënkalime për makina ku thuhet se një pjesë e këtyre projekteve është edhe në fazën e tenderimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test