Dhunohet një femër në Prishtinë, arrestohet 45 vjeçari - Bota Sot
Dhunohet një femër në Prishtinë, arrestohet 45 vjeçari

Kronikë e zezë

E shtunë, 20 tetor 2018

Dhunohet një femër në Prishtinë, arrestohet 45 vjeçari

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 16:20
Foto ilustrim

Një person i moshës 45 vjeqare është arrestuar sot në Prishtinë pasi që dyshohet se ka dhunuar një femër dhe të njëjtën nën kërcënimin e armës e ka mabjtur me dhunë në një banesë.

Policia ka pranuar informatën, se në rrugën “Bajram Kelmendi në Prishtinë , saktësisht në një banesë, viktima është duke u mbajtur me dhunë,  nga i dyshuari i armatosur.

Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka organizuar operacionin për kapjen e të dyshuarit si dhe lirimin e viktimës, operacion ky që ka rezultuar me sukses me ç’ rast është arrestuar i dyshuari;A. Mehmeti.

Në të njëjtën kohë në vendin e ngjarjes nga njësitet policore është gjetur dhe sekuestruar arma; Revole e tipit C.Z e kalibrit 7.65mm me 7 fishekë,  e poseduar pa leje nga i dyshuari,  si dhe  një sasi e substancës së dyshuar narkotike ( dyshohet kokainë).

Viktimës së rastit i është ofruar tretmani i nevojshëm mjekësor, ndërkohë që personit të dyshuar pas intervistimit me rekomandimin e prokurorit të shtetit i është shqiptuar masa e arrestit policor prej 48orësh dhe i njëjti është dërguar në qendrën e mbajtjes.

 Aktualisht policia në koordinim me prokurorin e shtetit po vazhdon hetimin e të gjitha rrethanave të cilat e karakterizojnë rastin me qëllim të sqarimit dhe ndriçimit të tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test