Vrasja me thikë në Shkodër, arrestohet autori i dyshuar - Bota Sot
Vrasja me thikë në Shkodër, arrestohet autori i dyshuar

Kronikë e zezë

Vrasja me thikë në Shkodër, arrestohet autori i dyshuar

Më: 28 gusht 2018 Në ora: 17:03
Ilustrim

Një konflikti për motive të dobëta mbrëmjen e së hënës në qytetin e Shkodrës, i ka kushtuar jetën 54-vjeçarit Prendush Fushaj, i cili u godit me thikë. Pas hetimeve të para policia ka identifikuar autorin e dyshuar dhe e ka arrestuar mesditën e së martës.

33 vjeçari Alfred Pllumbaj është i dyshuari kryesor i ngjarjes së rëndë të ndodhur rreth orës 19:15 të së hënës në lagjen “Mark Lula”.

Kapja e tij u bë e mundur si rezultat i rrethimit të zonës në një perimetër të gjerë nga policia e Shkodrës në bashkëpunim me FNSH Shkodër.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale të “Vrasja me dashje” e “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e arme?ve te? ftohta” parashikuar nga nenet 76 e 279 të Kodit Penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat