Ia uzurpon banesën që ia kishte lëshuar me qira - Bota Sot
Ia uzurpon banesën që ia kishte lëshuar me qira

Kronikë e zezë

Ia uzurpon banesën që ia kishte lëshuar me qira

Më: 7 shtator 2018 Në ora: 11:56
Foto

Një femër nga Mitrovica ka raportuar në Polici se i është uzurpuar banesa e saj nga e dyshuara.

Sipas Policisë ngjarja ka ndodhur në rrugën  “Kral Petri” në  Mitrovicë ku edhe viktima edhe e dyshuara janë të komunitetit serb.

Sipas viktimës banesën ia kishte lëshuar me qira të dyshuarën dhe për këtë kishte marrëveshje gojore.

Të njëjtën viktima e kishte lajmëruar se duhet t’ia lirojë  banesën por ajo nuk e ka liruar. Me urdhër të prokurorit rasti shkon procedurë të rregullt. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...