Zjarr në Fushë Kosovë, i dëmtohen bletët një personi - Bota Sot
Zjarr në Fushë Kosovë, i dëmtohen bletët një personi

Kronikë e zezë

E martë, 23 tetor 2018

Zjarr në Fushë Kosovë, i dëmtohen bletët një personi

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 13:58
Ilustrim

Policia raporton se një banor nga Fushë Kosova ka njoftuar se një i dyshuar në livadhin e tij e ka ndezur një zjarr dhe pastaj ishte larguar nga ai vend.

Si pasojë e zjarrit ishin rrezikuar disa shtëpi aty afër dhe nga tymi ishin dëmtuar bletët e ankuesit që i kishte pasur në oborrin e shtëpisë. Zjarri është lokalizuar dhe është shuar nga banorët e lagjes, ndërsa i dyshuari është kërkuar nga Policia por nuk ishte takuar. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test