Nxënësit shkojnë në shkollë me armë - Bota Sot
Nxënësit shkojnë në shkollë me armë

Kronikë e zezë

E mërkurë, 17 tetor 2018

Nxënësit shkojnë në shkollë me armë

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 11:17
Ilustrim

Policia njofton se dje pasdite në fshatin Nekovc dy nxënës moshë e mitur , duke shkuar në shkollë mbajnë në dorë një armë zjarri-revole, patrulla policore në vendin e ngjarjes kanë ndalur të dyshuarit, ku gjatë legjitimimit dhe kontrollimit i është gjetur dhe konfiskuar arma me gaz e llojit “BRUNI”, kal.9mm.

Sipas të miturve këtë armë e kanë marrë tek daja i tyre. Të miturit janë intervistuar në prani të prindërve dhe punëtorit të QPS-së, ndërsa me vendimin e prokurorit, dy të dyshuarit e mitur lirohen dhe nuk procedohet, kurse i dyshuari (daja i të miturve) pas intervistimit lirohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test