Gjuajtje me armë në Lipjan, arrestohen dy persona - Bota Sot
Gjuajtje me armë në Lipjan, arrestohen dy persona

Kronikë e zezë

Gjuajtje me armë në Lipjan, arrestohen dy persona

Më: 28 tetor 2018 Në ora: 13:46
Ilustrim

Një gjuajtje me armë zjarri ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në fshatin Vershevc të Lipjanit.

Policia e Kosovës ka njoftuar se pas një fjalosjeje të viktimës me personin e dyshuar. Një familjar i këtij të fundit ka shtënë me armë zjarri në drejtim të tij.

Policia ka arrestuar dy të dyshuarit.

Po ashtu është konfiskuar dhe një revole me gaz, e cila dyshohet se është përdorur në rast.

Të dyshuarit pas intervistimit , me urdhër të prokurorit, njëri është liruar, ndërsa tjetri është dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat