Jam rritur nga këto anë të Shkodrës

Libra

Jam rritur nga këto anë të Shkodrës

Nga: Ilir Muharremi Më: 19 dhjetor 2021 Në ora: 09:15
Ballina e librit

Fragment briliant nga romani “Ti”:

"Jam rritur nga këto anë të Shkodrës. Rrugicat aty pranë ku jetoj unë janë të heshtura, këto rrugica ku dikur e kisha shkulur barin nga balta.

Shikoj matanë rrugës një tabelë e cila rri ngjitur në mur. Hotel i së ardhmes. Çfarë e ardhme është këtu?

Asaj të ardhme me jetë përsëri qençe në këtë shtet të fëlliqur, të korruptuar. Këtu jetohet i plagosur, i dërmuar nga realiteti mafioz, dhe gjithkund sheh vetëm fekale.

Këto fekale janë krijuar nga po këta njerëz që u vjen era. Andaj, kudo e ndiej erën e mutit që më kaplon dhe m’i terrorizon mushkëritë..."

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat