Kujdesi për lëkurën e yndyrshme - Bota Sot
Kujdesi për lëkurën e yndyrshme

Life style

Kujdesi për lëkurën e yndyrshme

Më: 18 janar 2019 Në ora: 07:33
Ilustrim

Nëse lëkura juaj është vazhdimisht e veshur me shkëlqim dhe vaj, atëherë është e pashmangshme se vuani nga një lëkurë e yndyrshme.

Lëkura e yndyrshme mund të jetë rezultat i shumë gjërave, ndër to gjenetika apo ndikimi i stresit.

Si të kujdeseni për lëkurën e yndyrshme:

Produktet kozmetike duhet t’i zgjidhni veçmas për llojin tuaj të lëkurës, Kështu,  çdo herë që të pastroni dhe hidratoni lëkurën tuaj, poret nuk janë në rrezik për t’u bllokuar.

Megjithatë, kujdes me sasinë e produkteve, sepse nëse e teproni me to do të keni lëkurë së cilës i mungon yndyra natyrale e nevojshme për mirëmbajtje të lëkurës.

Po ashtu me rëndësi që të kujdeseni që lëkura të jetë e hidratuar mjaftueshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...