Truku që do t’ju shpëtojë nga dhimbjet: Si të qëndroni me këpucë me taka të larta tërë ditën? - Bota Sot
Truku që do t’ju shpëtojë nga dhimbjet: Si të qëndroni me këpucë me taka të larta tërë ditën?

Life style

Truku që do t’ju shpëtojë nga dhimbjet: Si të qëndroni me këpucë me taka të larta tërë ditën?

Më: 15 tetor 2019 Në ora: 23:50
Ilustrim

Sa herë keni hequr dorë nga këpucët e bukura me taka të larta vetëm për shkak që dini që vetëm pas një apo dy orëve do të dëshironit t’i zbathni dhe të shëtisni zbathur?

Për t’u dukur e bukur patjetër duhet të duroni. As ju nuk e dini sa herë e keni thënë këtë fjali.

Kur është fjala për këpucët me taka të larta, shumica e damave gjithnjë e më shpesh vendosin për këpucë të rrafshëta, prandaj ecjen elegante e plotësojnë me kombinim të mirë të veshjeve.

Megjithatë, ka femra të cilat janë të obliguara të mbathin këpucë me taka.

Supermodelja e viteve shtatëdhjetë, Marie Helvin, gati sa nuk ka “dalë” nga këpucët me taka.

Sekretin e vetë të vogël ka vendosur që t’ua tregojë pjesëtareve të tjera të gjinisë femërore.

Për të zvogëluar dhembjet të cilat dinë t’jua shkaktojnë takat, Marie me flaster ka ngjitur gishtin e tretë dhe të katërt të këmbëve.

Thotë që, pikërisht, kur i bashkoni këta dy gishta, muskujt në këmbë harmonizohen dhe zvogëlojnë presionin në gishta.

Provoni, ajo thotë që ia vlen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat