Shenjat më prekëse dhe ato më ironike të Zodiakut - Bota Sot
Shenjat më prekëse dhe ato më ironike të Zodiakut

Life style

Shenjat më prekëse dhe ato më ironike të Zodiakut

Më: 27 qershor 2020 Në ora: 07:56
Ilustrim

Yjet ndikojnë në karakteristikat e personalitetit tonë dhe kështu, tiparet e karakterit tonë, varen nga data e lindjes. Në këtë mënyrë është e mundur të përcaktohen shenjat më prekëse të Zodiakut dhe ato më ironike, të gatshme për të bërë shaka për çdo temë!

Shenjat më prekëse të Zodiakut

Akrepi

Shenja e Akrepit bën gjithçka që të fsheh tiparin e tij të personalitetit. Ai nuk do t’ju jepte kurrë kënaqësinë të dini se ishte goditur ose lënduar, por ai është vërtet prekës. Dhe mbi të gjitha, ki kujdes nga heshtja e tij. Nuk përjashtohet mundësia që ai të mendojë për hakmarrjen e tij.

Peshqit

Epo po, ne i gjejmë Peshqit tek shenjat më prekëse të Zodiakut. Dhe shkaku është që gjenden në atë emocion ekstrem që shpesh i bën ata të prekshëm edhe nga kritikat më të padëmshme. Është jashtëzakonisht e lehtë të cënosh ndjeshmërinë e tyre, ata veprojnë edhe për gjën më të vogël dhe janë të prirur të keqkuptojnë shpesh dhe me dëshirë. Ata vështirë se reagojnë me zemërim dhe dhunë.

Luani

Dhe së fundi gjejmë shenjën e Luanit. Të prekshëm dhe të gatshëm për të reaguar ndaj atyre që ai beson se janë vepra penale ose provokime. Padyshim një karakter i ndezshëm! Ai e urren të kritikohet dhe mërzitet dhe kurrë nuk e pranon se ka gabuar. Sidoqoftë, është shumë krenar, ai është në gjendje që pas reagimeve të tij, të mos mbajë mëri dhe të vazhdojë marrëdhëniet e tij sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

Shenjat më ironike…

Shigjetari

Me siguri shenja e Shigjetarit ka një sens të mrekullueshëm humori dhe është absolutisht imun ndaj prekjes. Ai është një optimist i pashërueshëm dhe kjo e bën atë të luajë dhe të lehtësojë situatat edhe më të rënda. Një frymë gëzimi dhe freskie hyn në jetën e atyre që kanë fatin të njohin një person të kësaj shenje.

Binjakët

Ndër shenjat më pak prekëse të zodiakut, gjejmë shenjën e Binjakëve. Ai nuk njeh siklet dhe natyra e tij e këndshme lejon që ai të qeshë edhe me veten dhe defektet e tij. Një shenjë mjaft e këndshme!

Dashi

Dhe së fundi një sens i shkëlqyeshëm humori për shenjën e Dashi. Ironia e tij është e lindur dhe kështu ai nuk mund të preket lehtë. Ai e do lumturinë, e lehtëson dhe nuk ka durim me ata që keqkuptojnë ose ofendohen lehtësisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat