Zbulohet sekreti i madh, këtë gjë duhet të hidhni në lavatriçe që t’i mbani rrobat si të reja - Bota Sot
Zbulohet sekreti i madh, këtë gjë duhet të hidhni në lavatriçe që t’i mbani rrobat si të reja

Life style

Zbulohet sekreti i madh, këtë gjë duhet të hidhni në lavatriçe që t’i mbani rrobat si të reja

Më: 28 qershor 2020 Në ora: 00:11
Foto ilustrim

Këshilla për higjienë më të mirë të lavatriçes:

Të paktën një herë në muaj lani rrobat në 90 gradë. Pra, edhe rrobat do të jenë të pastra por edhe makina larëse do të pastrohet nga bakteriet Mbulesat dhe rrobat duhet të lahen të veçuara nga peshqirët, sidomos kur lahen në temperature të ulëta.

Pas përfundimit të larjes, dera e lavatriçes është mirë që të lihet hapur për një kohë, sepse qarkullimi i ajrit parandalon rritjen e bakteriieve, brenda saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat