E pamundur të jetosh me ta, shenjat më të padurueshme të horoskopit

Life style

E pamundur të jetosh me ta, shenjat më të padurueshme të horoskopit

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 21:45
Foto ilustrim

Dashi

Personat e kësaj shenje janë të bindur se dinë më shumë se kushdo tjetër për çdo gjë. Për t’u dukur mirë për ta, duhet të pranoni se e keni gjithmonë gabim. Ata gjithashtu mund të jenë mjaft agresivë dhe kurrë nuk kërkojnë falje për asgjë. Të kesh një nga këta njerëz në krah kërkon shumë tolerancë.

Demi

Një nga gjërat që e bën më të vështirë përballjen me personat e kësaj shenje është kokëfortësia e tyre. Kur vendosin diçka, duan që ajo të pranohet nga të gjithë. Ata nuk janë shumë të mirë në punën në grup, sepse mendojnë se mendimi i tyre vlen më shumë se të gjithë të tjerët. Të flasësh me ta për të zgjidhur një problem mund të jetë zhgënjyese.

Akrepi

Akrepat kanë personalitet egoist dhe autoritar, sfidojnë të gjitha rregullat dhe tejkalojnë të tjerët për të marrë atë që duan dhe nuk u intereson sesi qëndrimet e tyre ndikojnë në mjedisin e përbashkët. Këta persona mund të jenë një ditë aleatët më të mëdhenj dhe të nesërmen të bëjnë sikur nuk ekzistoni. Të jetosh me ta është sfiduese dhe gjëja më e mirë është t’i mbani larg.

Ujori

Nuk merren vesh me njerëzit lehtësisht. Ata nuk janë shumë të qartë për atë që ndjejnë, as nuk kanë shumë ndjeshmëri për dikë, edhe nëse këmbëngulin që ndjenjat e tyre duhet të merren gjithmonë parasysh. Këta njerëz nuk dinë të flasin për të zgjidhur problemet. Ata që përballen çdo ditë me këtë situatë zhvillojnë virtytin e durimit, i cili do të zgjasë gjithë jetën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat