Zaev: Kam pritur që Mickoski të kërkoj falje - Bota Sot
Zaev: Kam pritur që Mickoski të kërkoj falje

Maqedonia

Zaev: Kam pritur që Mickoski të kërkoj falje

Më: 22 janar 2019 Në ora: 23:09
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev shprehet i dëshpëruar nga lideri opozitarë Hristijan Mickoski i cili nuk e ka pa të udhës as të kërkoj falje për zhvillimet e 27 prillit, me çrast u sulmua asokohe Zaev dhe deputetët e tjerë.

“Gjatë takimit që Mickoski realizoi me mua personalisht dhe me kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi, kam pritur që ai të kërkoj falje për atë që ne ishim të sulmuar, por fatkeqësisht kjo nuk ndodhi. Unë kam qenë dhe jam për pajtim, kam shtri gjithmonë dorën”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...