Presidencialet, Zaev: Nuk do te kandidoj për president! Ende ndjehem i ri - Bota Sot
Presidencialet, Zaev: Nuk do te kandidoj për president! Ende ndjehem i ri

Maqedonia

Presidencialet, Zaev: Nuk do te kandidoj për president! Ende ndjehem i ri

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 12:54
Zoran Zaev

Kreu i ekzekutivit dhe njëherit kryetar i partisë më të madhe LSDM-së, Zoran Zaev i pyetur nëse do të kandidoj për president shteti, u përgjigj duke nënvizuar se akoma ndjehet i ri për këtë postë dhe se kontributin e tij do të vazhdoj ta jap si i pari i ekzekutivit.

Nga partia e Zaevit, akoma nuk kanë dal me emër konkret për kandidat për president, dhe se një vendim të tillë sipas paralajmërimeve të deritanishme kjo parti do ta merr më 3 mars, kur edhe do të mbahet Kongresi i partisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...