Greqia notë verbale Maqedonisë - Bota Sot
Greqia notë verbale Maqedonisë

Maqedonia

Greqia notë verbale Maqedonisë

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 18:00
Foto ilustrim

Greqia i ka dërguar Maqedonisë notën verbale. Pas pranimit të notës verbale nga pala greke në gazetën zyrtare duhet të shpallen ndryshimet Kushtetuese.

Menjëherë pas kësaj, nis edhe ndërrimi i emrave dhe vendosja e tabelave me emrin e ri nëpër institucionet vendore dhe përfaqësitë diplomatike-konsullore nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë së Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...