Nga sot Greqia nisi t’i pranojë pasaportat e Maqedonisë - Bota Sot
Nga sot Greqia nisi t’i pranojë pasaportat e Maqedonisë

Maqedonia

Nga sot Greqia nisi t’i pranojë pasaportat e Maqedonisë

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 22:24
Ilustrim

Qytetarët e Maqedonisë nga sot mund hynë në Greqi vetëm me pasaportë. Greqia tashmë i hoqi nga përdorimi listat që ua jepte qytetarëve të Maqedonisë, për shkak se nuk e pranonin pasaportën.

Autoritetet greke dje kanë dhënë urdhër shërbimeve kufitare për zbatimi e rregullave të reja për hyrjen e qytetarëve nga Maqedonia.

Tani Greqia i pranon pasaportat e Maqedonisë ku shkruan Republika e Maqedonisë, dhe ku ka vulë që shkruan” “Ky dokument udhëtimi i takon Republikës së Maqedonisë së Veriut”.

Qytetarët deri në vitin 2024 duhet t’i ndërrojnë pasaportat me të rejat ku do të jetë emri i ri i shtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...