Rumania sot ratifikon protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO - Bota Sot
Rumania sot ratifikon protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Maqedonia

Rumania sot ratifikon protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Më: 13 mars 2019 Në ora: 10:05
Maqedonia e Veriut dhe NATO

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nga dje po qëndron për vizitë pune në Rumani, në Kuvendin e së cilës për sot është caktuar ratifikimi i protokollit për anëtarësim të Maqedonisë në NATO.

Nesër Xhaferi do të qëndroj për vizitë edhe në Lituani, ku gjithashtu pritet të bëhet ratifikimi i protokollit për në NATO.

Kryetari i Kuvendit do të mbajë fjalim para deputetëve të Senatit të Rumanisë dhe para deputetëve të Kuvendit të Lituanisë.

Më herët protokollin për anëtarësi të Maqedonisë së Veriut në NATO e kanë ratifikuar Greqia, Sllovenia, Shqipëria, Bullgaria, Kroacia dhe Mali i Zi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...