Organizatat civile do t'i prezantojnë modelet e suksesshme të partneritetit me pushtetin - Bota Sot
Organizatat civile do t'i prezantojnë modelet e suksesshme të partneritetit me pushtetin

Maqedonia

Organizatat civile do t'i prezantojnë modelet e suksesshme të partneritetit me pushtetin

Më: 14 mars 2019 Në ora: 09:33
Organizatat civile

Njëzet organizata civile nga Maqedonia sot do t’i prezantojnë modelet e tyre të suksesshme të partneriteteve me autoritetet lokale/nacionale të Konferencës nacionale për shoqëri civile “Leksione të mësuara pas zbatimit të projekteve nga Skema e grantit AKTIVIZO”.

Siç informojnë organizatorët “PREDA Plus”, këto organizata civile, para një viti, kanë marrë grante nga “Aktivizo – Programi për grante të vogla”.

Projektin “Përmirësim i përfshirjes aktive të organizatave civile të Maqedonisë në procesin e marrjes së vendimeve përmes përforcimit të organizatave civile të sapoformuara e realizon Fondacioni për zhvillim të qëndrueshëm ekonomik – PREDA Plus, në bashkëpunim me partnerin e tij gjerman Arbeiter-Samariter-Bund (ASB), në kuadër të Programit për Shoqëri Civile dhe Media (Civil Society Facility and Media Programme) të Bashkimit Evropian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...