Arrestohet Stevço Jakimovski - Bota Sot
Arrestohet Stevço Jakimovski

Maqedonia

Arrestohet Stevço Jakimovski

Më: 19 mars 2019 Në ora: 09:14
Stevço Jakimovski

Policia me kërkesë të prokuroritë publik sot në mëngjes ka arrestuar ish-kryetarin e Komunës së Karposhit, Stevço Jakimovksin, si pjesë e hetimeve të reja, njofton “A1on”.

Jakimovski sot në mëngjes duhet të dal para gjyqtarit të procedurës paraprake në Gjykatën Penale, ku për atë do të kërkohet masa e paraburgimit.

Ish-kryetari i komunës edhe vitin e kaluar në muajin gusht ishte arrestuar. Policia financiare tek Jakimovski bëri hetime në lidhje me tre tenderët, prej të cilave dy për objektet e komunës dhe një për sheshin “Zhdanec”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...