Prokuroria: Karaxhovski ka qenë për të dhënë dëshmi për procedurën e veprës penale - Bota Sot
Prokuroria: Karaxhovski ka qenë për të dhënë dëshmi për procedurën e veprës penale

Maqedonia

Prokuroria: Karaxhovski ka qenë për të dhënë dëshmi për procedurën e veprës penale

Më: 22 mars 2019 Në ora: 12:34
Zoran Karaxhovski

Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Zoran Karaxhovski dje gjatë daljes nga objekti i prokurorisë tha për gazetarët se ai ishte atje për obligime zyrtare.

Mirëpo sot nga prokuroria për “A1on” konfirmojnë se Karaxhovski dje nuk ka pasur asnjë obligim zyrtar, por është dashur që të dëshmoj para prokurorit publik për procedurën e veprës penale.

Karaxhovski është dashur të dëshmojë në lidhje me rritjen e pagave për anëtarët e Këshillit Gjyqësor.

Kujtojmë se në dhjetor të vitit 2018 anëtarët e Këshillit Gjyqësor kanë marrë vendim që të rrisin pagat e tyre dhe pagat e gjyqtarëve për 35 për qind, me çka pagat e tyre janë rritur 21.000 denarë. Informacionin e publikoi Sindikata e punëtorëve të administratës, organeve gjyqësore dhe shoqatave të qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...