"Zaev pa konsultime me opozitën po bën regjistrim me numrat amë" - Bota Sot
"Zaev pa konsultime me opozitën po bën regjistrim me numrat amë"

Maqedonia

"Zaev pa konsultime me opozitën po bën regjistrim me numrat amë"

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 10:49
VMRO-DPMNE

Zoran Zaev është duke e bërë pazare në dëm të Maqedonisë dhe të gjithë qytetarëve që jetojnë në vend. Pas ndryshimit të emrit, identitetit Zoran Zaev tani edhe nëpërmes regjistrimit ka filluar ridefinimin e Republikës së Maqedonisë, deklarojnë nga VMRO-DPMNE.

“Zaev i falur pa konsultim me opozitën po bën regjistrim me numrat amë, në kundërshtim me rekomandimet e Eurostat.

Zaevi i falur dhe banda e tij kriminale duhet të kuptojnë se regjistrimi është një operacion statistikor, dhe jo politik”, thonë nga VMRO.

Nga atj thonë se ky proces i cili po bëhet me forcë nuk do të tregojë numrin e vërtetë të njerëzve që jetojnë në vendin tonë. Me regjistrimin, Zaev po përpiqet të manipulojë numrin e banorëve në Maqedoni që të kthejë disa prej hipotekave që detyrohet të vijnë në pushtet pa mbështetjen e popullit.

“Regjistrimi është operacion statistikor e cila duhet të shërbejë për planifikimin real të politikave në vend”, theksojnë nga VMRO.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...