Zaev para bashkëpartiakëve njofton për anulimin e takimit të liderëve - Bota Sot
Zaev para bashkëpartiakëve njofton për anulimin e takimit të liderëve

Maqedonia

Zaev para bashkëpartiakëve njofton për anulimin e takimit të liderëve

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 23:28
Pamje nga takimi

Pas takimit të sontëm të Këshillit qendror të LSDM-së, kryeministri Zoran Zaev ka njoftuar bashkëpartiakët për anulimin e takimit lidervëve.

Arsye për ketë vendim është mospjesëmarrja e VMRO-së. LSDM-ja nesër do të kumtojë qëndrimet e saj lidhur me 3 pikat për të cilat pritej te diskutohej ne takim liderësh si: Kodi Zgjedhor, ligji për prokurorinë publike dhe regjistrimi popullsisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...