OBRM-PDUKM: Dënojmë ofendimet e Zaevit në bazë të orientimit seksual - Bota Sot
OBRM-PDUKM: Dënojmë ofendimet e Zaevit në bazë të orientimit seksual

Maqedonia

OBRM-PDUKM: Dënojmë ofendimet e Zaevit në bazë të orientimit seksual

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 21:40
OBRM-PDUKM

Partia opozitare maqedonae OBRM-PDUKM ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev ku u përmend fjala ‘peder’.

“Kriminelët janë në Qeveri dhe i udhëheq Zoran Zaev. Ata e shkatërrojnë Maqedoninë dhe e vetmja mënyrë për t’u shpëtuar shteti është që të mposhten. Zoran Zaev është në panik”, thuhet në njoftimin e OBRM-PDUKM-së.

Nga OBRM-PDUKM dënojnë ofendimet dhe kërcënimet e Zaevit ndaj gazetarëve që zbardhën, siç thonë nga kjo parti, krimin e tij.

“OBRM-PDUKM i dënon ofendimet në bazë të orientimit seksual. Performanca e Zaevit dëshmon se Boki Trediçi është krijesë e tij dhe se e ka ditur se çfarë po ndodh”, njoftojnë nga OBRM-PDUKM.

Sipas tyre, Zaev është i frikësuar nga shkrimet në media se Boki 13 ka dëshmi kundër tij dhe se do të zbardhet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...